Lubrykanty

Lubrykanty – by wszystko gładko poszło

 

Lubrykanty niekiedy okazują się niezbędnym narzędziem podczas zabawy w łóżku. Warto wcześniej zabezpieczyć się przed podrażnieniami i otarciami spowodowanymi słabym nawilżeniem lub jego brakiem. Większość z nas zna powiedzenie: „nie smarujesz, nie jedziesz”. Podczas zabaw w łóżku lepiej wiedzieć co smarować i czym smarować żeby uniknąć niespodzianek.

pośladki nasmarowane olejkiem     Nikita polewa się olejkiem     rozcieranie lubrykantu na piersiach

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to że nie wszystkie lubrykanty nadają się do używania z różnego typu akcesoriami erotycznymi. Przed zakupem sprawdź skład lubrykantu, jeżeli w jego składzie znajduje się silikon to takiego lubrykantu nie wolno używać z akcesoriami wykonanymi z silikonu, masy żelowej i ich odmian. Przykładem takiego nawilżacza jest UNIMIL Infiniti, świetnie za to nadaje się do inny czynności erotycznych.

Masaż Erotyczny:

Jak używać?

Lubrykanty stosowane w miejscach intymnych można nanosić na penisa waginę oraz anus. Jeżeli lubrykant ma być tylko uzupełnieniem naturalnego nawilżenia należy nanosić go cienką warstwą, przede wszystkim powinno smarować się czubek penisa i wejście do waginy i anusa. Jeżeli nawilżenie ma być stosowane w suchszych miejscach takich jak anus należy nanieść większą warstwę lubrykantu na całość penisa oraz na wejście do anusa lub waginy.

Olejki eteryczne i do masażu nanosi się je w miejscach intymnych tak jak inne lubrykanty. Jeżeli stosujemy je do masażu erotycznego warto wcześniej przygotować się do tego, zadbać o odpowiednią atmosferę. Przed rozpoczęciem masażu można delikatnie podgrzać olejek, masaż zaczynamy od większych partii ciała powoli zbliżając się do stref intymnych, kiedy nasz partner lub partnerka będzie mocno podniecony możemy z masażu przejść do delikatnych pieszczot i zakończyć zmysłowym seksem.

polewanie pośladków lubrykantem     dodatkowe nawilżenie podczas seksu     masaż waginy

Lubrykanty które mogą być bez obaw zjedzone, a raczej zlizane nakładamy w miejsca z których mają zostać zlizane. Świetnie nadają się do zabaw oralnych oraz gry wstępnej, można wykonać z nich ścieżkę która prowadzi np. od piersi do łechtaczki.

Lubrykanty rozluźniające przeważnie maja postać kremu, stosowane są zazwyczaj przy zabawach analnych oraz fistingu. Wykazują właściwości mocno rozkurczowe, należy nakładać je w te miejsca które mają się maksymalnie rozciągnąć. Niekiedy na ich działanie trzeba poczekać kilka minut dlatego warto nałożyć go odpowiednio wcześniej.

Nie bądź samolubem podziel się z innymi i udostępnij...Google+PinteresttumblrTwitterFacebook