Lubrykanty

Lubrykanty – nawilżacze

 

Lubrykanty to ogólna nazwa nawilżaczy, olejków, żeli i kremów. Ich głównym przeznaczeniem jest ułatwienie penetracji waginy i anusa, dodatkowo mogą posiadać inne właściwości a producenci co jakiś czas wypuszczają na rynek nowości.

nawilżający i poślizgowy żel     żel aqua glide     żel o smaku truskawkowym

Olejki i oliwki - głównie mają zastosowanie poślizgowe które ułatwia penetracje, są również olejki do erotycznego masażu, w odróżnieniu od zwykłych olejków mogą posiadać specjalnie skomponowany zapach który doda nastroju.

Żele -  mają tak samo znaczenie poślizgowe jak olejki. Wytwarzane są na bazie wody lub silikonu – przy doborze żelu należy zwrócić na to uwagę gdyż nie wszystkie mogą być stosowane z prezerwatywami i niektórymi akcesoriami erotycznymi. Żele wytwarzane na bazie wody mogą być smakowe i jadalne.

Kremy - mniej popularna grupa nawilżaczy, oprócz właściwości ułatwiających penetracje mogą posiadać dodatkowe substancje, a nawet witaminy.

żel ułatwiający fisting     żel do penetracji analnej     Durex 2 w 1 żel

Dodatkowe właściwości Lubrykantów:


Rozgrzewające - po nałożeniu na miejsce intymne wyczuwalne jest uczucie ciepła a niekiedy nawet gorąca.

Ochładzające - aktywna substancja sprawia uczucie chłodu i świeżości.

Spowalniające - osłabia odczucia u mężczyzny opóźniając jego orgazm.

Przyspieszające - powodują zwiększenie ukrwienia kobiecych organów.

Rozluźniające - powodują rozluźnienie mięśni na które zostały zastosowane – chętnie kupowany przez osoby lubiące zabawy analne oraz fisting.

Nie bądź samolubem podziel się z innymi i udostępnij...Google+PinteresttumblrTwitterFacebook