Wibratory

Wibratory to szeroka grupa akcesoriów erotycznych, którą można podzielić na kilka innych grup z określeniem kształtu oraz przeznaczenia.

 

Co to jest wibrator?


Zdecydowana większość osób wie że wibrator to „to coś bzyczącego” co kobieta sobie wkłada żeby siebie zadowolić, a co to jest naprawdę?

Wibrator to popularna nazwa sztucznego penisa który posiada wbudowany mechanizm wibracji. Wibrator bez wibracji jest popularnie określany jako dildo. Większość wibratorów posiada podłużny kształt wyglądem zbliżony do ogórka w dolnej części zazwyczaj posiada mechanizm włączający wibracje oraz klapkę na baterie. Wibratory posiadają różne wibracje od stałej jednej mocy wibracji poprzez różne tryby pulsujących wibracji do płynnej regulacji.

Dokładniejszy opis budowy wibratorów wymaga podzielenia ich na kategorie.

Wibrator Dopochwowy prosty - jest to Wibrator do stosowania wewnętrznego, posiada kształt zbliżony do walca. Najpopularniejsze wyglądy to:

Wibrator prostyProsty i gładki - zazwyczaj jest cieńszy od innych typów wibratorów, jest to jeden z pierwszych wibratorów (jego konstruktor chciał zrobić masażer okolic szyi) jego główną zaletą jest łatwość wprowadzenia do pochwy podczas inicjacji.

 

Wibrator PenisMęski Penis - może posiadać liczne żyłki które dodatkowo stymulują waginę, może być prosty lub  lekko przekrzywiony.

 

 

 

Wibrator fałdowanyPofałdowany - wibratory tego typu posiadają różne fałdy i pręgi których głównym zadaniem jest wzmocnienie doznań, może również być wzorowany na jakim kształcie  lub przypominać zwierzę np. delfina.

 

 

Wibrator z wypustkamiZ Wypustkami - wypustki mają przeważnie zastosowanie zewnętrzne pobudzają okolice waginy takie  jak łechtaczkę wargi sromowe oraz anus, najpopularniejsza  wypustka to pobudzająca łechtaczkę.

 

 

Wibrator wielofunkcyjnyWielofunkcyjne - mogą posiadać kilka członków, kilka wypustek zewnętrznych oraz szereg ustawień.

 

 

 

Stymulujący punkt G

Stymulujący Punkt G - wibratory tego typu są tak skonstruowane żeby ułatwić stymulacje Punktu G.  Taki wibrator posiada zakrzywioną główkę w wibratorach typu prostego oraz zakrzywioną końcówkę w  wibratorach typu skobel – znane również jako masażer prostaty. Lepsze posiadają wibrację  umiejscowioną na samym końcu (w główce).

 

 

Wibrator analnyWibrator Analny - tego typu wibratory zazwyczaj nie różnią się bardzo od wibratorów innego typu, cechują się mniejszą średnicą, również nie są tak długie jak inne wibratory.

 

Wibrator łechtaczkowy

Łechtaczkowy - to wibrator odmiennej budowy od pozostałych. Jego kształt nie jest projektowany do  użytku wewnętrznego. Stosuje się go na zewnątrz w kształcie zazwyczaj przypominają kulę –  najpopularniejszym jest Hitachi Magic Wand. Wibratory tego typu doskonale sprawdzą się również jako masażery  całego ciała.

 

Z jakich materiałów są wykonane wibratory?

Tak jak wibratorów tak materiałów z których są wykonane jest dużo. Do najpopularniejszych należą:Silikon – przeważnie jest stosowany silikon medyczny jest bezpieczny i bardzo miękki w dotyku.Masa żelowa – posiada podobne właściwości jak silikon może być różnego koloru jak i bezbarwna.TPR – termoplastyczny kauczuk – jest to tworzywo przypominające silikon cechuje się tym że można z niego formować również twardsze wibratory.Plastik – głównie stosowany w klasycznych wibratorach oraz w różnego rodzaju masażerach.Cyber-skóra – jest to materiał który może do złudzenia przypominać ludzką skórę, bardzo miękki nadaje się wyrobu małych wibratorów w większych zazwyczaj stanowi tylko górną warstwę. Metale – są również wibratory wykonane z różnych metali, są mało popularne w chwili obecnej. Producenci wibratorów są zobowiązani do stosowania materiałów bezpiecznych dla człowieka, niektórych materiałów nie wolno stosować w połączeniu z lubrykantami na bazie silikonu więcej na ten temat znajdziesz w dziale Jak używać ?

Nie bądź samolubem podziel się z innymi i udostępnij...Google+PinteresttumblrTwitterFacebook